تبلیغات
مطالب اینترنتی - مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و هواوی پی۱۰ پلاس: دوگانه‌های رویایی!

مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و هواوی پی۱۰ پلاس: دوگانه‌های رویایی!

دوشنبه 10 مهر 1396 01:06 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      دوربین را بایستی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در اسمارت‌فون‌های امروزی دانست، جایی که سازندگان تلاش زیادی می‌کنند تا با بهبود در این قسمت حیاتی، کاربران را مجاب به خرید گوشی‌های خود کنند.

به همین خاطر ما به سراغ دو پرچم‌دار که داعیه بسیار زیادی در کیفیت دوربین دارند و خودشان را از برترین‌های دنیا می‌دانند، رفتیم تا ببینیم در مواجهه با یکدیگر و در شرایط عکس‌برداری یکسان و البته سوژه‌های متفاوت، چه کیفیتی را در بخش دوربین‌های دوگانه از خودشان نشان می‌دهند.

ابتدا اجازه بدهید که نگاهی به توانایی این دو عکاس حرفه‌ای بیندازیم و قبل آغاز این رقابت نفس‌گیر، رزومه آن‌ها را در بخش عکس و فیلم یک مرور کوتاهی بکنیم.

هنرمند اول: سامسونگ گلکسی نوت 8

بازیگر نخست ما، گوشی مطرح سامسونگ یعنی گلسی نوت 8 است که تنها چند روزی از ورودش به بازار می‌گذرد و لقب نخستین اسمارت‌فون سامسونگ با دوربین دوگانه را یدک می‌کشد.

نوت 8 به دو دوربین 12 مگاپیکسلی در پشت مجهز شده که به صورت افقی در کنار هم قرار گرفته‌اند. یک لنز اصلی واید در کنار یک لنز تله‌فوتو قرار گرفته و توسط آن می‌توانید زوم دوبرابری داشته باشید و یا تصاویر پرتره خاص با بک‌گراند تار بگیرید و در مقابل دوربین‌های DSLR خودی نشان دهید (البته این کجا و آن کجا!).

تفاوت این دو دوربین به اینجا ختم نمی‌شود. لنز واید یا همان لنز اصلی گوشی 26 میلی‌متری با سایز پیکسل‌های یک میکرومتری است که از گشادگی دیافراگم F/1.7 سود می‌برد در حالی که لنز تله‌فوتو 52 میلی‌متری بوده، سایز پیکسل آن 1.4 میکرومتر است و F/2.4 دارد. با این حال هر دو لنز به لرزش‌گیر اپتیکال تصویر مجهز هستند و از بابت تکان خوردن دست و تار شدن تصاویر نباید نگرانی خاصی داشت.

لنز مورد استفاده در نوت 8 همان چیزی است که در S8 دیده بودیم. بنابراین به فوکوس خودکار مجهز است و همچنان از فناوری Dual Pixel نیز بهره می‌برد. از لحاظ فیلم برداری نوت 8 یک محصول بسیار خوب است. صدا به خوبی ضبط می‌شود و کیفیت فیلم‌برداری نیز فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد. همچنین می‌توانید به صورت 4K فیلم‌برداری کنید. لرزش‌گیر تصویر نیز نسبت به آنچه که در S8 دیده بودیم عملکرد بهتری را ارایه می‌دهد و می‌توان نسبت به حذف لرزش‌های دست به آن اعتماد کرد؛ از لحاظ کیفیت و همچنین نوع ضبط شدن صدا هم هیچ عیب و ایرادی را نمی‌توان به پرچمدار جدید کره‌ای‌ها گرفت.

هنرمند دوم: هواوی P10 پلاس

پرچم‌دار هواوی که پیش از این و در مدل P9 از دوربین دو گانه بهره گرفت، با استفاده از فناوری شرکت بزرگی چون لایکا، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

در پرچم‌دار قبلی یعنی P9، از دو لنز ۱۲ مگاپیکسلی استفاده شده بود اما این بار هواوی یکی از لنزها را به ۲۰ مگاپیکسل ارتقا داده تا کاربر بتواند تجربه شیرین زوم کردن بدون از دست دادن جزئیات که آن را زوم هیبریدی می‌نامد، درست همانند زوم اپتیکال تجربه کند. همچون قبل یکی از این لنزها (۲۰ مگاپیکسلی) تصاویر را به‌صورت سیاه و سفید می‌گیرد و با ترکیبی هنرمندانه که فقط از دستان متخصصان لایکا برمی‌آید، عکس نهایی را برای کاربر می‌گیرد.

البته هر دو لنز مورد استفاده دارای F/1.8 هستند که در مقایسه با P10 معمولی و همچنین میت 9 که دارای F/2.2 بودند، در رتبه بالاتری قرار می‌گیرد. لنز رنگی دارای یک لرزش‌گیر ۶ محوره است که به شما کمک می‌کند تا لرزش دست‌تان، اثری بر روی کیفیت عکس‌تان نگذارد. به واسطه استفاده از دو لنز، قادر هستید تا تصاویر را به‌صورت بوکه بگیرید و از کیفیت آن لذت ببرید.

در واقع آن‌قدر در ساختار دوربین P10 پلاس فناوری‌های مختلف تعبیه شده که اگر بخواهیم به صحبت درمورد آن بپردازیم، شاید از حوصله خواننده (یعنی شما) خارج شود! در بخش فیلم‌برداری، سرانجام هواوی پس از تولید میت 9 رضایت به استفاده از وضوح 4K داد و با آنکه این رزولوشن همچنان برای اکثر افراد استفاده کاربردی ندارد، اما از منظر رقابت، نشان می‌دهد که این کمپانی مشکلی در ورود به حوزه‌های تازه نداشته و شاید نیاز به کمی زمان برای این امر مشاهده کرده است!

مقایسه دوربین‌ها

حال پس از این توضیحات، اجازه بدهید وارد بخش عملی بشویم تا ببینیم که عملکرد آن‌ها در محیط‌های مختلف چگونه است. از آنجایی که اکثر کاربران از دوربین گوشی خود در حالت اتوماتیک و استاندارد استفاده می‌کنند، پس ما نیز مود عکاسی و فیلم‌برداری را در همین شکل قرار دادیم و نسبت تمام تصاویر نیز 4 به 3 گرفته شده است.

عکس‌های هر دو دوربین با وضوح تصویر 12 مگاپیکسلی بوده و از هر سوژه ۳ تا ۵ بار عکاسی کردیم و بهترین نتیجه برای هر دوربین، برای مقایسه در ۱۰ حالت انتخاب شد. در پایان نیز فیلم‌برداری هم‌زمان دو گوشی را مشاهده می‌کنید که در مدتی کم‌تر از ۱ دقیقه به نمایش گذاشته شده است.

۱- محیط داخلی گسترده با نور کافی و عمق متوسط

در راند نخست عملکرد عکاسی هر دو گوشی را در یک محیط بسته و رنگارنگ داخلی با عمق متوسط و نور کافی به چالش کشیدیم.

۲- تصویر پرسپکتیو با رنگ‌بندی متنوع و نور کافی

در بخش دوم یک سوژه به حالت پرسپکتیو و رنگ‌بندی زیاد را برای عکاسی در نظر گرفتیم که نتیجه کار را می‌توانید مشاهده کنید.

۳- حالت بوکه (تار کردن بک گراند)

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در هر دو گوشی، توانایی تار کردن پس زمینه هست که می‌توان حتی میزان آن را پس از گرفتن عکس نیز تنظیم کرد. البته در این بخش، گوشی سامسونگ با فعال کردن این مود، عکس را با زوم بالاتر می‌گیرد و برای همین کادر آن بسته‌تر بوده و نسبت به گوشی هواوی مجبور هستید که فاصله خودتان را از سوژه بیشتر کنید که کار عکاسی را سخت‌تر می‌کند.

۴- عکس پرتره کودک

در راند چهارم، چهره یک کودک را شکار کردیم تا در عکاسی پرتره نیز بتوان کیفیت دو محصول را با یکدیگر مقایسه نمود.

۵- عکس HDR

سوژه انتخابی با بک گراند روشن انتخاب شده تا توانایی ثبت عکس با روشن بودن قابلیت HDR این دو پرچم‌دار به چالش کشیده شود. تصاویر به‌خوبی نشان می‌دهد کدام گوشی توانسته بالانس نوری بهتری را ایجاد کند.

۶- تصویر در زیر نور مستقیم آفتاب

عکس بعدی در روز روشن و با حضور مستقیم خورشید خانم گرفته شده است!

۷- سوژه ماکرو

عکس‌برداری ماکرو یکی از بخش‌های مورد علاقه برای بسیاری از افراد است، برای همین به سوژه مورد نظر خودمان که یک گل بنفش است تا حد امکان نزدیک شده و تصویرش را شکار کردیم.

۸- تاریکی مطلق

این تصویر در حالتی گرفته شده که حتی عکاس (یعنی خودم!) به‌درستی محیط پیرامونم را نمی‌دیدم و عکس گرفته شده در هر دو گوشی، روشن‌تر از چیزی است که چشمانم می‌دید!

۹- عکاسی با فلش

تصویر زیر از یک سوژه نزدیک و در تاریکی با استفاده از نور فلاش گوشی‌ها که هردو دارای دو LED هستند، گرفته شده است.

۱۰- اتاق نیمه روشن

تصویر آخر در یک اتاق نیمه روشن که تنها منبع نوری آن پنجره پشت سوژه است، گرفته شده و هر دو محصول بدون استفاده از فلش، تصاویر را شکار کرده‌اند.

فیلم‌برداری

برای مقایسه توانایی فیلم‌برداری گوشی‌ها، در یک لحظه واحد، هر دو مدل را با وضوح فول اچ‌دی تنظیم کرده و مشغول گرفتن ویدیو شدیم. از آنجایی‌که کیفیت صدا در نشان دادن هم‌زمان امکان پذیر نیست، بنابراین در دو کلیپ کوتاه زیر، فیلم‌داری هر گوشی به صورت مجزا نمایش داده می‌شود و با پخش هم‌زمان و یا نگاه کردن جداگانه، می‌توانید توانایی دو گوشی را با یکدیگر مقایسه کنید.

نتیجه‌گیری

از آنجایی که تلاش کردیم تا نتیجه فعالیت این دو پرچم‌دار را در شرایط یکسان به چالش بکشیم، پس قضاوت را هم بر عهده شما می‌گذاریم. مشخصا نمی‌توان یک گوشی را در تمام بخش‌ها برنده دانست اما اگر بخواهید در حالت کلی به یک مدل نمره بالاتری را بدهید، کدام‌یک انتخاب شماست؟ هواوی پی 10 پلاس یا گلکسی نوت 8؟لینک منبع

مطلب مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و هواوی پی۱۰ پلاس: دوگانه‌های رویایی! در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و هواوی پی۱۰ پلاس: دوگانه‌های رویایی!
http://mofidestan.ir/%d9%85%d9%82%d8%a7%db%8c%d8%b3%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%da%af%d9%84%da%a9%d8%b3%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%aa-%db%b8-%d9%88-%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%88%db%8c-%d9%be%db%8c%db%b1%db%b0-%d9%be/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
دوشنبه 12 آذر 1397 01:14 ب.ظ
I relish, cause I found exactly what I used to be having a look for.
You've ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have
a nice day. Bye
شنبه 3 آذر 1397 08:58 ق.ظ
You made ѕome nice рoints tһere. Ӏ dіd ɑ search on the subject matter and
foᥙnd most individuals will approve ᴡith your blog.
جمعه 2 آذر 1397 09:28 ق.ظ
thank you for this post, I am а big fan of tһiѕ internet site woulԀ likе to
кeep updated.
سه شنبه 29 آبان 1397 01:16 ب.ظ
Fantastic blog you have here but I was wondering if you knew of any forums that cover the same topics discussed here? I’d really like to be a part of group where I can get advice from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Thanks!
سه شنبه 29 آبان 1397 08:48 ق.ظ
Just what I was searching for, thanks for posting.
یکشنبه 20 آبان 1397 09:33 ق.ظ
The camera may make the brightest of scenes look like it had been taken during an eclipse.

A model with 3 CCD has a sensor that covers all the different
colors (Red, Green, and Blue) causing superior color reproduction. Here you are able to shop by theme or browse
a whole array of themes in case you are sill unsure about what to base the party.
سه شنبه 15 آبان 1397 09:02 ب.ظ
https://v.gd/tXVpbc- - Once your body starts
to feel good, your cravings will first subside and you'll be
reaping the advantages of decreasing the sugar inside your diet.
You're bound to find something that's right
for you which you'll enjoy. Make jam and jellies using high sugar concentration to preserve fruit.
جمعه 11 آبان 1397 07:32 ب.ظ
The process begins in the uncomplicated activity of the account option. Cherry blossom tattoos represent various
things in several cultures. Now you've taken that all-important first
step and so are scanning this report about flash games and
social networking, you happen to be within the unique and
privideged position to be amongst a gaggle of pioneering entreprenuers who may have learned concerning this and so are taking affirmative action.
پنجشنبه 3 آبان 1397 01:10 ب.ظ
Find reasonable seo packages


Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
You definitely know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving
us something informative to read?

Click Here - http://bit.ly/2PN9OvX
سه شنبه 1 آبان 1397 07:55 ب.ظ
find out here now - https://penzu.com/p/934ff7b2 -
Consume adequate amount of nutrients, including fibers that reduce cholesterol
levels, heart-healthy nuts, fishes, and low-fat dairy abundant in calcium.
Taking care of your teeth can be an ongoing process and regular check-ups and cleaning at the dentist
may prevent any long-term problems. So far, exercise and balanced
diets are believed as two of the key factors that lead to properly body.
سه شنبه 1 آبان 1397 01:34 ب.ظ
click here to investigate - https://penzu.com/p/4d1fc9cd - Keep trying to find more such useful information; stay
informed, stay healthy. These attacks are usually
connected with physical symptoms including nausea, vomiting,
sensitivity to light, and sound. Make jam and jellies using high sugar concentration to preserve fruit.
یکشنبه 29 مهر 1397 11:55 ق.ظ
Source - 예스카지노 쿠폰

Information

- 예스카지노

Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out much.
I hope to give something back and aid others like you aided me.

https://issuu.com/john6diary/docs/strategies-to-use-in-on-line-playin
چهارشنبه 25 مهر 1397 07:05 ق.ظ
So, what are you going place in its pages?
Might want to remember option has been a wordpress
blog for an web website online. If your blog got ranked high, more men and women found the device.
پنجشنبه 19 مهر 1397 10:20 ب.ظ
Read More - 예스카지노 가입쿠폰

Conference work along with video games amount throughout To the south Mandarin chinese on-line casinos

- 예스카지노 가입쿠폰

This is very fascinating, You are a very
professional blogger. I've joined your feed and stay up for searching
for extra of your great post. Additionally, I have shared your site in my social networks https://penzu.com/public/b10a3da3
جمعه 13 مهر 1397 06:11 ق.ظ
Why people still make use of to read news papers when in this technological world all is existing on web?
چهارشنبه 4 مهر 1397 03:38 ق.ظ
If you might be travelling to another city and find that there is a
good show because city, you can't investigate
different lenders for the box office, stay at home a line and buy the tickets.
Warrior bands moved south and east towards rich pickings from the peoples whom that they had traded with.

Technology is driving dynamic advertising into new areas and also this brings
by it some potential challenges, well not all companies are able to pay for
thousands of pounds in electronic advertising, well both the options highlighted can provide the same results with low investment of energy and
cash, so now any business from mechanics to dentists will surely have these within their guest waiting rooms.
دوشنبه 2 مهر 1397 02:02 ب.ظ
Once your body actually starts to feel better, your cravings will
first subside and you'll be reaping some great benefits of decreasing
the sugar in your diet. It is significant that you
just oversee the youngsters if they are brushing their teeth.

When we travel being a family we always get yourself a
kitchenette in the hotel so that we could result in the most our meals
with food we realize and after that have one meal out per day.

Author at Helios7.com - World's Largest Media Network -
http://preview.tinyurl.com/ycq3n3lr
جمعه 30 شهریور 1397 06:45 ق.ظ
First of all I want to say great blog! I had a quick question that I'd like
to ask if you don't mind. I was curious to know how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.
I've had a difficult time clearing my thoughts in getting
my ideas out there. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally wasted simply just trying to figure out how to begin. Any
suggestions or hints? Kudos!
چهارشنبه 28 شهریور 1397 11:35 ب.ظ
I do not even know how I stopped up here, but I
assumed this put up was great. I don't realize who
you're however definitely you're going to a famous blogger if you aren't already.

Cheers!
پنجشنبه 22 شهریور 1397 02:51 ق.ظ
My name is Pleasure Philip, from Canada.
چهارشنبه 21 شهریور 1397 08:55 ب.ظ
What's up it's me, I am also visiting this website
on a regular basis, this web site is in fact fastidious
and the people are truly sharing pleasant thoughts.
یکشنبه 18 شهریور 1397 10:50 ق.ظ
Yes! Finally something about camera yoosee giá rẻ.
شنبه 3 شهریور 1397 12:16 ب.ظ
I am sure this paragraph has touched all the internet users, its really really fastidious article on building up new webpage.
سه شنبه 23 مرداد 1397 11:14 ق.ظ
You've gotten awesome thing these.
جمعه 19 مرداد 1397 06:17 ب.ظ
The process begins from your uncomplicated activity associated
with an account option. Cherry blossom tattoos represent something more important in numerous cultures.
Now you've taken that all-important 1st step and are reading this report about online games and
social networking, you are inside unique and
privideged position for being amongst a gaggle of pioneering entreprenuers who know already concerning this and are taking
affirmative action.
جمعه 19 مرداد 1397 06:16 ب.ظ
The process begins from your uncomplicated activity associated
with an account option. Cherry blossom tattoos represent something more important in numerous cultures.
Now you've taken that all-important 1st step and are reading this report about online games and
social networking, you are inside unique and
privideged position for being amongst a gaggle of pioneering entreprenuers who know already concerning this and are taking
affirmative action.
چهارشنبه 17 مرداد 1397 01:18 ب.ظ
I do trust alll of the concepts youu have offered to your post.
They are really convincing and ill certainly work.

Still, thee posts are too quick for starters. May
you ploease extend them a bit from subsequent time? Thank you for the post.
دوشنبه 15 مرداد 1397 09:23 ب.ظ
As long when you have your phone loaded up or yyour apple, hand calculators play
at your discretion like. Perhaps, thjey rank second after Microgaming on the sbject of of
reputation and involving online casinos.
دوشنبه 15 مرداد 1397 12:25 ق.ظ
Heyy There. I found your blkg using msn. This is a really well wfitten article.
I will make sure to boookmark it and cone back to reqd mote of your useful information. Thanks for the post.
Iwill certainly return.
یکشنبه 14 مرداد 1397 11:03 ق.ظ
Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you so much, However I am encountering troubles with your RSS.
I don't understand the reason why I can't subscribe to it. Is
there anyone else getting identical RSS issues? Anyone
that knows the answer can you kindly respond? Thanks!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (44)