تبلیغات
مطالب اینترنتی - مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و هواوی پی۱۰ پلاس: دوگانه‌های رویایی!

مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و هواوی پی۱۰ پلاس: دوگانه‌های رویایی!

دوشنبه 10 مهر 1396 02:06 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      دوربین را بایستی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در اسمارت‌فون‌های امروزی دانست، جایی که سازندگان تلاش زیادی می‌کنند تا با بهبود در این قسمت حیاتی، کاربران را مجاب به خرید گوشی‌های خود کنند.

به همین خاطر ما به سراغ دو پرچم‌دار که داعیه بسیار زیادی در کیفیت دوربین دارند و خودشان را از برترین‌های دنیا می‌دانند، رفتیم تا ببینیم در مواجهه با یکدیگر و در شرایط عکس‌برداری یکسان و البته سوژه‌های متفاوت، چه کیفیتی را در بخش دوربین‌های دوگانه از خودشان نشان می‌دهند.

ابتدا اجازه بدهید که نگاهی به توانایی این دو عکاس حرفه‌ای بیندازیم و قبل آغاز این رقابت نفس‌گیر، رزومه آن‌ها را در بخش عکس و فیلم یک مرور کوتاهی بکنیم.

هنرمند اول: سامسونگ گلکسی نوت 8

بازیگر نخست ما، گوشی مطرح سامسونگ یعنی گلسی نوت 8 است که تنها چند روزی از ورودش به بازار می‌گذرد و لقب نخستین اسمارت‌فون سامسونگ با دوربین دوگانه را یدک می‌کشد.

نوت 8 به دو دوربین 12 مگاپیکسلی در پشت مجهز شده که به صورت افقی در کنار هم قرار گرفته‌اند. یک لنز اصلی واید در کنار یک لنز تله‌فوتو قرار گرفته و توسط آن می‌توانید زوم دوبرابری داشته باشید و یا تصاویر پرتره خاص با بک‌گراند تار بگیرید و در مقابل دوربین‌های DSLR خودی نشان دهید (البته این کجا و آن کجا!).

تفاوت این دو دوربین به اینجا ختم نمی‌شود. لنز واید یا همان لنز اصلی گوشی 26 میلی‌متری با سایز پیکسل‌های یک میکرومتری است که از گشادگی دیافراگم F/1.7 سود می‌برد در حالی که لنز تله‌فوتو 52 میلی‌متری بوده، سایز پیکسل آن 1.4 میکرومتر است و F/2.4 دارد. با این حال هر دو لنز به لرزش‌گیر اپتیکال تصویر مجهز هستند و از بابت تکان خوردن دست و تار شدن تصاویر نباید نگرانی خاصی داشت.

لنز مورد استفاده در نوت 8 همان چیزی است که در S8 دیده بودیم. بنابراین به فوکوس خودکار مجهز است و همچنان از فناوری Dual Pixel نیز بهره می‌برد. از لحاظ فیلم برداری نوت 8 یک محصول بسیار خوب است. صدا به خوبی ضبط می‌شود و کیفیت فیلم‌برداری نیز فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد. همچنین می‌توانید به صورت 4K فیلم‌برداری کنید. لرزش‌گیر تصویر نیز نسبت به آنچه که در S8 دیده بودیم عملکرد بهتری را ارایه می‌دهد و می‌توان نسبت به حذف لرزش‌های دست به آن اعتماد کرد؛ از لحاظ کیفیت و همچنین نوع ضبط شدن صدا هم هیچ عیب و ایرادی را نمی‌توان به پرچمدار جدید کره‌ای‌ها گرفت.

هنرمند دوم: هواوی P10 پلاس

پرچم‌دار هواوی که پیش از این و در مدل P9 از دوربین دو گانه بهره گرفت، با استفاده از فناوری شرکت بزرگی چون لایکا، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

در پرچم‌دار قبلی یعنی P9، از دو لنز ۱۲ مگاپیکسلی استفاده شده بود اما این بار هواوی یکی از لنزها را به ۲۰ مگاپیکسل ارتقا داده تا کاربر بتواند تجربه شیرین زوم کردن بدون از دست دادن جزئیات که آن را زوم هیبریدی می‌نامد، درست همانند زوم اپتیکال تجربه کند. همچون قبل یکی از این لنزها (۲۰ مگاپیکسلی) تصاویر را به‌صورت سیاه و سفید می‌گیرد و با ترکیبی هنرمندانه که فقط از دستان متخصصان لایکا برمی‌آید، عکس نهایی را برای کاربر می‌گیرد.

البته هر دو لنز مورد استفاده دارای F/1.8 هستند که در مقایسه با P10 معمولی و همچنین میت 9 که دارای F/2.2 بودند، در رتبه بالاتری قرار می‌گیرد. لنز رنگی دارای یک لرزش‌گیر ۶ محوره است که به شما کمک می‌کند تا لرزش دست‌تان، اثری بر روی کیفیت عکس‌تان نگذارد. به واسطه استفاده از دو لنز، قادر هستید تا تصاویر را به‌صورت بوکه بگیرید و از کیفیت آن لذت ببرید.

در واقع آن‌قدر در ساختار دوربین P10 پلاس فناوری‌های مختلف تعبیه شده که اگر بخواهیم به صحبت درمورد آن بپردازیم، شاید از حوصله خواننده (یعنی شما) خارج شود! در بخش فیلم‌برداری، سرانجام هواوی پس از تولید میت 9 رضایت به استفاده از وضوح 4K داد و با آنکه این رزولوشن همچنان برای اکثر افراد استفاده کاربردی ندارد، اما از منظر رقابت، نشان می‌دهد که این کمپانی مشکلی در ورود به حوزه‌های تازه نداشته و شاید نیاز به کمی زمان برای این امر مشاهده کرده است!

مقایسه دوربین‌ها

حال پس از این توضیحات، اجازه بدهید وارد بخش عملی بشویم تا ببینیم که عملکرد آن‌ها در محیط‌های مختلف چگونه است. از آنجایی که اکثر کاربران از دوربین گوشی خود در حالت اتوماتیک و استاندارد استفاده می‌کنند، پس ما نیز مود عکاسی و فیلم‌برداری را در همین شکل قرار دادیم و نسبت تمام تصاویر نیز 4 به 3 گرفته شده است.

عکس‌های هر دو دوربین با وضوح تصویر 12 مگاپیکسلی بوده و از هر سوژه ۳ تا ۵ بار عکاسی کردیم و بهترین نتیجه برای هر دوربین، برای مقایسه در ۱۰ حالت انتخاب شد. در پایان نیز فیلم‌برداری هم‌زمان دو گوشی را مشاهده می‌کنید که در مدتی کم‌تر از ۱ دقیقه به نمایش گذاشته شده است.

۱- محیط داخلی گسترده با نور کافی و عمق متوسط

در راند نخست عملکرد عکاسی هر دو گوشی را در یک محیط بسته و رنگارنگ داخلی با عمق متوسط و نور کافی به چالش کشیدیم.

۲- تصویر پرسپکتیو با رنگ‌بندی متنوع و نور کافی

در بخش دوم یک سوژه به حالت پرسپکتیو و رنگ‌بندی زیاد را برای عکاسی در نظر گرفتیم که نتیجه کار را می‌توانید مشاهده کنید.

۳- حالت بوکه (تار کردن بک گراند)

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در هر دو گوشی، توانایی تار کردن پس زمینه هست که می‌توان حتی میزان آن را پس از گرفتن عکس نیز تنظیم کرد. البته در این بخش، گوشی سامسونگ با فعال کردن این مود، عکس را با زوم بالاتر می‌گیرد و برای همین کادر آن بسته‌تر بوده و نسبت به گوشی هواوی مجبور هستید که فاصله خودتان را از سوژه بیشتر کنید که کار عکاسی را سخت‌تر می‌کند.

۴- عکس پرتره کودک

در راند چهارم، چهره یک کودک را شکار کردیم تا در عکاسی پرتره نیز بتوان کیفیت دو محصول را با یکدیگر مقایسه نمود.

۵- عکس HDR

سوژه انتخابی با بک گراند روشن انتخاب شده تا توانایی ثبت عکس با روشن بودن قابلیت HDR این دو پرچم‌دار به چالش کشیده شود. تصاویر به‌خوبی نشان می‌دهد کدام گوشی توانسته بالانس نوری بهتری را ایجاد کند.

۶- تصویر در زیر نور مستقیم آفتاب

عکس بعدی در روز روشن و با حضور مستقیم خورشید خانم گرفته شده است!

۷- سوژه ماکرو

عکس‌برداری ماکرو یکی از بخش‌های مورد علاقه برای بسیاری از افراد است، برای همین به سوژه مورد نظر خودمان که یک گل بنفش است تا حد امکان نزدیک شده و تصویرش را شکار کردیم.

۸- تاریکی مطلق

این تصویر در حالتی گرفته شده که حتی عکاس (یعنی خودم!) به‌درستی محیط پیرامونم را نمی‌دیدم و عکس گرفته شده در هر دو گوشی، روشن‌تر از چیزی است که چشمانم می‌دید!

۹- عکاسی با فلش

تصویر زیر از یک سوژه نزدیک و در تاریکی با استفاده از نور فلاش گوشی‌ها که هردو دارای دو LED هستند، گرفته شده است.

۱۰- اتاق نیمه روشن

تصویر آخر در یک اتاق نیمه روشن که تنها منبع نوری آن پنجره پشت سوژه است، گرفته شده و هر دو محصول بدون استفاده از فلش، تصاویر را شکار کرده‌اند.

فیلم‌برداری

برای مقایسه توانایی فیلم‌برداری گوشی‌ها، در یک لحظه واحد، هر دو مدل را با وضوح فول اچ‌دی تنظیم کرده و مشغول گرفتن ویدیو شدیم. از آنجایی‌که کیفیت صدا در نشان دادن هم‌زمان امکان پذیر نیست، بنابراین در دو کلیپ کوتاه زیر، فیلم‌داری هر گوشی به صورت مجزا نمایش داده می‌شود و با پخش هم‌زمان و یا نگاه کردن جداگانه، می‌توانید توانایی دو گوشی را با یکدیگر مقایسه کنید.

نتیجه‌گیری

از آنجایی که تلاش کردیم تا نتیجه فعالیت این دو پرچم‌دار را در شرایط یکسان به چالش بکشیم، پس قضاوت را هم بر عهده شما می‌گذاریم. مشخصا نمی‌توان یک گوشی را در تمام بخش‌ها برنده دانست اما اگر بخواهید در حالت کلی به یک مدل نمره بالاتری را بدهید، کدام‌یک انتخاب شماست؟ هواوی پی 10 پلاس یا گلکسی نوت 8؟لینک منبع

مطلب مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و هواوی پی۱۰ پلاس: دوگانه‌های رویایی! در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸ و هواوی پی۱۰ پلاس: دوگانه‌های رویایی!
http://mofidestan.ir/%d9%85%d9%82%d8%a7%db%8c%d8%b3%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%da%af%d9%84%da%a9%d8%b3%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%aa-%db%b8-%d9%88-%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%88%db%8c-%d9%be%db%8c%db%b1%db%b0-%d9%be/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
یکشنبه 24 تیر 1397 05:50 ب.ظ
Thank you for every other wonderful article.
The place else may anybody get that kind of info in such an ideal method of writing?
I have a presentation next week, and I'm on the search for such information.
یکشنبه 24 تیر 1397 09:27 ق.ظ
On game 2 of the NBA Western Conference Finals, the Frenchman Tony Parker finished the night with 34 points, 8 assists and 3 rebounds.
The betting investment alternatives on the net - whether or not this
becomes legal - are numerous and sophisticated. Chance is naturally, a
sport of randomness in addition to deceitful order, but, eventually, the results a random set of numbers
can generate will often adhere to a group of rules.
یکشنبه 17 تیر 1397 02:25 ب.ظ
There is a rich diversity to these songs that you will almost certainly appreciate
also to make your life easier, and to make it easier for you to get the music activity for
My - Space that you want, you might also need the opportunity to pick from different
genres. There these were, anticipating their forthcoming experience and joyously reliving the last one -- Peter, Susan, Edmund, and Lucy,
within the guises of actors William Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell
(a newly minted Oxford freshman), Skandar Keynes (with vocal octaves
greater at 15), and Georgie Henley (approaching teenhood, a
fantastic six inches taller than we last saw her).
With the amount of el cheapo acoustic guitars being churned out nowadays you will likely
need somebody you trust that may help you choose a guitar.
دوشنبه 11 تیر 1397 08:52 ب.ظ
Me and my friends are just gonna go crazy, well, while they're here.

Yup, no holidays for me, I want to wrap up my degree at the
beginning of next year so there is lots to do.

male sex toys cheap vibrators pndlej10897
پنجشنبه 7 تیر 1397 03:24 ق.ظ
Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to
see the most awe inspiring reality show series ever, called Front Sight
Challenge. Warrior bands moved south and east on the rich pickings
from the peoples whom they'd traded with. These art reproductions of paintings
printed on canvas sheets or paper after which framed
and hung on walls.
سه شنبه 5 تیر 1397 11:14 ق.ظ
bobby

backpack cheap anti theft backpack tvpe

soc37784
دوشنبه 4 تیر 1397 05:42 ب.ظ
bobby

backpack theft proof backpack jxjf

vhv30788
چهارشنبه 30 خرداد 1397 08:21 ق.ظ
Heya i'm for the primary timе herе. I came acrosss this board and I in findxing It reallʏ ᥙseful &
it helped mе out a lot. I hope too pгesent somesthing again and help otһers such
as you helped me.
جمعه 18 خرداد 1397 05:18 ب.ظ
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was great.
I do not know who you are but certainly you're going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
شنبه 12 خرداد 1397 03:13 ب.ظ
سلام روز بخیر
قبلا ازتون دعوتتون کرده بودم برای عضویت در
گروه جامعه وبمستران
مهندس چرا نیومدی توی گروه
خوشحال میشیم تشریف بیارید و دوستان دیگه تبادل اطلاعات داشته
باشیم
گروه جامعه وب مستر ها
https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig
چهارشنبه 9 خرداد 1397 04:35 ق.ظ
If you happen to be going to another city in order to find that there's a
good show because city, you cannot shop around for that box office, stand it a line and buying the
tickets. "Because you are here reading this article flash games report now only at that particular point in time; what you have is "The first movers advantage" yourself to take a hold of now. Now you've taken that all-important 1st step and are reading this article report about games and social network, you are within the unique and privideged position for being amongst a small grouping of pioneering entreprenuers who already know concerning this and they are taking affirmative action.
یکشنبه 6 خرداد 1397 08:13 ق.ظ
The great thing concerning this DVD is that you may perform dance exercises anytime,
with out a partner. While online machines
provide you with the players the chance to decide how much
they tend to wager, these online video poker machine provide that same a sense strategizing
and negotiations with oneself usually yearned for by players who miss
the land-based casinos. The Open Video Project: This
is site using a huge collection of digital video for sharing.
شنبه 5 خرداد 1397 04:29 ب.ظ
cheap oakley sunglasses http://reapresbird.mihanblog.com/post/403 a aaaaa 29335
پنجشنبه 3 خرداد 1397 12:21 ب.ظ
If you happen to be going to another city and locate that there is a good show in this city,
you can't investigate different lenders for the box office, stay at home a line and buy the tickets.
They will shun jobs where there is not any help to the neighborhood involved.

With the amount of el cheapo acoustic guitars being churned
out nowadays you'll likely need somebody you trust that will help you choose the first guitar.
پنجشنبه 3 خرداد 1397 02:46 ق.ظ
When I initially commented I appear to have clicked on the -Notify me
when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added
I receive four emails with the same comment. Is there a means you can remove
me from that service? Many thanks!
شنبه 29 اردیبهشت 1397 12:01 ق.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New York or Los Angeles, so you
get to travel at no cost if you achieve in to the finals.

A model with 3 CCD features a sensor that covers all the different colors (Red,
Green, and Blue) leading to superior color reproduction. This can be very
advantageous for your requirements as if you're a fast
learner, with just an endeavor, you might learn all you wanted to
quickly and free.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 07:33 ق.ظ
Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see probably the most
awe inspiring reality show series ever, called Front Sight Challenge.

"Because you might be here scanning this online flash games report now as of this particular moment in time; whatever you have is "The first movers
advantage" yourself to look at a their hands on now. With the quantity of el cheapo acoustic guitars being churned out nowadays you'll probably need somebody you trust that may help you choose the first guitar.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 01:07 ق.ظ
I was wondering if you ever thought of changing the structure of your blog?
Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so people could
connect with it better. Youve got an awful lot of text
for only having one or 2 pictures. Maybe you could space it
out better?
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 07:11 ق.ظ
If you are visiting another city in order to find that you have a good show
in this city, you can't look at different companies for that box office,
stand it a line and get the tickets. They will shun jobs high isn't any help to the city involved.
Technology is driving dynamic advertising into new areas and this brings by it some potential challenges,
well not every companies are able to cover thousands of pounds
in electronic advertising, well the two options highlighted can offer
exactly the same final results with low investment of energy and funds,
so now any organization from mechanics to
dentists can have these of their guest waiting rooms.
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 05:49 ب.ظ
There is a rich diversity about bat roosting songs which you will likely appreciate and to you could make your life
easier, also to make it easier that will get the songs for My - Space that you might want, there is also a chance
to choose from different genres. Warrior bands moved south and east towards the rich pickings of the peoples whom they had traded with.

Technology is driving dynamic advertising into new areas and also this brings by
using it some potential challenges, well not all companies are able
to afford to pay for a lot of money in electronic advertising, well both the options highlighted
provides a similar results with low investment of your time and funds, so now any business from
mechanics to dentists can have these inside their guest waiting rooms.
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 06:46 ب.ظ
If you might be visiting another city and discover that
there's a good show because city, you can't
search around for your box office, stand it a line and buy the tickets.
While online machines offer the players the opportunity to
choose how much they elect to wager, these online video poker machine
provide that same a feeling of strategizing and negotiations with oneself frequently yearned for by players who miss
the land-based casinos. The plastic's name is often abbreviated to CR-39,
standing for Columbia Resin, which is less than 50 %
the extra weight of glass, which supplanted quartz inside the early twentieth century.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 10:22 ب.ظ
We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your website offered us with valuable information to work on. You've done a
formidable job and our entire community will be thankful to you.
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 01:10 ق.ظ
Excellent website you have here but I was curious about if you knew of any forums that cover the same topics talked about in this article?
I'd really like to be a part of online community where I can get
feedback from other experienced people that share the same interest.
If you have any recommendations, please let me know. Thanks!
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 11:49 ب.ظ
Clique em Porém Informações e visite lugar do produtor.
یکشنبه 12 فروردین 1397 07:57 ب.ظ
What's up to every body, it's my first pay a visit of this webpage; this blog carries remarkable and really good material designed for readers.
یکشنبه 12 فروردین 1397 01:35 ق.ظ
This is my first time go to see at here and i am really impressed to read all at one place.
دوشنبه 6 فروردین 1397 08:55 ق.ظ
Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
like you wrote the book in it or something. I think that you could do
with some pics to drive the message home a little bit,
but instead of that, this is wonderful blog. A fantastic read.
I will definitely be back.
یکشنبه 6 اسفند 1396 03:00 ب.ظ
قابل توجه! پاراگراف فوق العاده عالی من بسیار روشن است
ایده از این قطعه نوشتن.
جمعه 15 دی 1396 09:41 ق.ظ
Everybody laughed making an ɑttempt to imagine what kind of party Mary
and Joѕeph gave for Jesus whеn He wass sіx. Larry wondered, ?I
ᴡager he liked the identіcal sort of tpys we like.
دوشنبه 10 مهر 1396 03:02 ب.ظ
صد سال ره مسجد و میخانه بگیری
عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بشنو از پیر خرابات تو این پند
هر دست که دادی به همان دست بگیری
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (40)